Czy moje wymiary są odpowiednie?

mam 18 lat ,aktualnie mam 157cm wzrostu i ważę 50kg , jeszcze miesiąc temu ok 48 kg ale wtedy często się głodziłam od miesiąca jem wszystko i wg normalnie ,ale od tego momentu nie akceptuje się ciągle mam mysli że lepiej żebym znów się głodziła i wg.mam szerokie biodra i rodzice często mówią żebym tyle nie jadła bo bede grubsza niz dłuższa i wtedy często chce sie głodzić żeby być chuda zawsze chciałam wazyc ok 45 kg . czy 52 cm w udach i 90cm w biodrach to bardzo duzo. jak mogę sobie pomóc ?

Dzień dobry,

Pani BMI mieści się w normie. Uzyskała Pani poziom 20,2, gdzie zakres norm jest od 18,5 do 24,99.

Wnioskujemy z tego, że Pani aktualna masa ciała jest prawidłowa, aczkolwiek 48 kg również będzie mieściło się w normie.

Proszę jednak pamiętać, że głodzenie się nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli chciałaby Pani ważyć nieco mniej należy skontaktować się z dietetykiem, który przeprowadzi analizę składu ciała - oceni ilość tkanki tłuszczowej - co u kobiet jest bardzo istotne, a także oceni czy chudnięcie w Pani przypadku będzie "zdrowe".

Pozdrawiam
Joanna Wardenga