Czy moje zaburzenia nerwicowe się właśnie nasiliły?

Przez 3-4 dni brałem xanax na noc około 22.00 w wielkości 0,5mg. lek brałem doraźnie na problem ze snem. Ostanią tabletkę przyjełem w czwrtek o godz. 22.00. W piątek czułem spore zmęczenie w ciągu dnia. Natomiast w sobotę spożyłem sporą ilosć alkocholu. Nie wiedziałem, że trzeba robic dłuższe okresy przerwy po braniu tego leku. Nie miałem jakiś objawów podczas przyjmowania alkocholu, poza lękiem który mi toważszy. Natomiast w niedziele wieczorem dostałem ogromnego lęku, który trwał do poniedziałku, że coś mi się stanie. Nie mogłem przekonac sam siebie, że nic mi nie jest. Czy to mógł byc efekt odstawienia doraźnego przyjmowania tego leku i wypicia w sobote alkocholu? Jesli tak, to czy cos mi grozi, może powinienem zrobić jakieś badania? Czy jest to poprostu efekt nasielenia się objawów nerwicowych?

Mogły być to objawy odstawienne. Najlepiej poprosić psychiatrę o zmianę leku nasennego na nieuzależniający (Trittico, kwetiapina, hydroksyzyna itp.). W zaburzeniach lękowych alkohol tez może nasilać objawy.