Czy możliwe jest jąkanie u 2-letniego dziecka?

witam, moj synek 2l i 4m zaczał bardzo ładnie mówić szybko całmi zdaniami lecz od miesiąca mówi powtarzając sylaby np: co co co co to jest? pa pa pajak, Da dawidek itp czy to rozwija sie u niego jakanie? już nie bedzie mówiło jak kiedyś ładnie płynnie proszę o opinie

Dzień dobry,

proszę się zbytnio nie martwić, ponieważ może to być fizjologiczna niepłynność mowy, która jest naturalna i sama z czasem ustępuje.

Zalecam jednak wizytę u logopedy, to ważne, który specjalizuje się w jąkaniu.

Z pozdrowieniami
Paweł Majcherczyk