Czy możliwe jest samoregeneracja organizmu w depresji?

Czy możliwe jest samoregeneracja organizmu w depresji kiedy chory jest apatyczny,ma abulie,anhedonie,leży,nic go nie obchodzi,nie zajmuje się dziećmi,noe dba o siebie,nie może ręką ruszyć.czy chemia w mózgu sama może zacząć pracować? Stwierdzona depresja jatrogenna

Przy tak silnych objawach depresyjnych niestety bardzo mało prawdopodobna jest samoregeneracja organizmu. Osoba w tym stanie powinna być pod stałą kontrolą psychiatry i psychoterapeuty. Dobrą opcją jest też leczenie w ośrodku zamkniętym. Najważniejszy jest odpowiedni dobór leków, tak by poprawić stan psychofizyczny pacjenta. Wtedy powinna zostać wdrożona psychoterapia.
Proszę nie liczyć, że samo przejdzie, tylko zacząć działać.

Pozdrawiam serdecznie.