Czy możliwe jest wystąpienie pojedynczego rzutu manii?

Czy możliwe jest wystąpienie pojedyńczego rzutu manii? Miałam dwa epizody depresji i jeden manii. Biorę leki i od trzech lat jestem w okresie reemisji. Zwykle zapominam o chorobie. Czasem jednak zastanawiam się czy to do mnie wróci czy może jest szansa, że już nigdy mnie to nie spotka.

Dzień dobry,
rozumiem, że bardzo boi się Pani nasilenia choroby. Bardzo pozytywne jest to, że Pani akceptuje chorobę i jest jej bardzo świadoma. Oczywiście może zdarzyć się tak, że kolejny epizod maniakalny się pojawi. Jednak dbając o siebie, unikając nadmiernego, permanentnego stresu, regularnie przyjmując lęki, uczęszczając do swojego lekarza prowadzącego systematycznie na konsultacje prawdopodobieństwo nie jest duże.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie zastanawiać się i nie myśleć o chorobie.

Bo to, o czym myślimy mamy...

Tym bardziej, że jak sama Pani napisała "zapomina o chorobie".

Proszę zadbać o aktywny tryb życia, suplementację, ośmiogodzinny sen, o dobrych i wpierających przyjaciół, nauczyć się stosowania technik relaksacyjnych.

Z przesłaniem wszystkiego, co piękne,
Irena Mielnik-Madej