Czy można być niedokładnym we wszystkim co się robi?

1)Czy można być niedokładnym we wszystkim co się robi? Poza tym całe życie być "na nie" i w konsekwencji prawie wszystkiego nawet nie spróbować albo robić po swojemu (tj, żle)? Mam tu na myśl od jedzenia, przez obowiązki domowe i wszystkie inne dziedziny życia? Dosłownie we wszystkim. Jak z tego wyjść? Jak nie mieć żalu o to do siebie?

Witaj,
nie do końca rozumiem,o kim mówisz,ale jeśli wobec Ciebie ktoś ma taką negatywistyczna postawę,to pytanie brzmi:czy musisz nadal z tym kimś byc w kontakcie i dlaczego?Tak więc, może pytasz,co można zrobić DLA SIEBIE,by nie musieć ustępować i reagować wbrew własnej woli?
Zachęcam Cię bardzo do kontaktu z psychologiem i gratuluję,że podjąłeś wreszcie próbę zrobienia czegoś dla siebie.
Pozdrawiam i jeżeli zdecydujesz-zapraszam.

Dzień dobry!

Bardzo dobrym pierwszym krokiem jest świadomość swoich trudności i powtarzającego się schematu zawsze podobnych zachowań, wyborów, reakcji emocjonalnych itp. Drugim - odkrycie, że "to mi przeszkadza" i motywacja do zmiany. Za to sama zmiana to już długotrwały proces, na który warto dać sobie czas i cierpliwość.
Osobą, która może być wsparciem w tych zmianach, wspólnie planować je, analizować postępy, kibicować i motywować, a także pomóc odkryć przyczyny, źródła dotychczasowych zachowań, jest psychoterapeuta.

Pozdrawiam!