Czy można kochać nie wiedząc za co?

czy mozna kochac i nie wiedziec za co?mam partnera ,mamy syna,mieszkamy 120km od siebie.przyjezdza na pare dni co miesiac,mowimy sobie wszystko,znam kazdy jego problem ,jest dobry dla mnie czuly ,pomaga mi w domu,jednak tak na prawde nie wiem za co tak go kocham a nie wyobrazam sobie zycia bez niego.

Witam
Może właśnie za to o czym Pani pisze, kocha Pani partnera. Bardzo często mówimy sobie, że się kochamy, ale przy pytaniu co to tak na prawdę oznacza i za co kogoś kochamy mamy problem z odpowiedzią. Jest to na pewno niejednowymiarowe uczucie i stwierdzenie...i każdy sam musi sobie na to odpowiedzieć. Je będzie Pani potrzebowała jednak w tym aspekcie wsparcia prosze się udać do psychologa/terapeuty.
Pozdrawiam B.K.

Witam, ważne są odczucia, często kiedy dana osoba po prostu jest bliska naszemu sercu, podoba nam się, spełnia wiele naszych oczekiwań ciężko jest określić konkrety związane z miłością. Odpowiadając na Pani pytanie sądzę, iż jest to osoba która darzy Pani uczuciem a zatem nie warto wyszukiwać szczególnych powodów tego stanu, zawsze może Pani określić to jako tzw ,,całokształt":) Pozdrawiam serdecznie

nie kochamy za coś, kochamy pomimo wszystko:) po co Pani uzasadniać to uczucie, dlaczego szuka Pani odpowiedzi na pytanie za co Pani kocha- może za nic, tylko tak zwyczajnie i po prostu. Właśnie takiej miłości życzę Pani każdego dnia, zwyczajnej, nieuzasadnionej i spełnionej