Czy można przewidzieć reakcję psychiczną?

Dzień dobry proszę mi powiedzieć czy reakcję psychiczną można przewidzieć na takiej zasadzie że myślałem że będzie to się dalej toczyło w taki sposób a potoczyło się całkiem inaczej. Nazasadzie palenie papierosów Myślałem że po tym jak miałem postanowienie że z tym skończę W następnym dniu pomyślałem sobie aWrócę jednak do tego było to jest silniejsze ale wszystkobędzie dalej tak jak było że 1lub2 dziennie wypaliłempaczkęinie wiem dlaczego tak się stało. Wcześniej nigdy tak nie było

Szanowny Panie, Pana pytanie jest dość mało precyzyjne, jednakże, z tego co rozumiem, to chodzi Panu o to, że nie przewidział Pan, iż potrzeba palenia będzie taka silna i "przegra" Pan i wróci do palenia tak jak dawniej. Wygląda to na mechanizm uzależnienia się od papierosów, ale wymaga zapewne precyzyjnej konsultacji na żywo, żeby dokładnie określić problem.
Pozdrawiam