Czy można wyleczyć hipochondrię w moim przypadku?

Witam Mam 18 lat i cierpie na hipohondrię. Choroba jest juz w stanie tak zaawansowanym ze chodze do lekarza do 2 dni, caly czas mysle o tym co mi jest i ze umre, caly czas sprawdzam cialo wezly chlonne itd. Jest to dla mnie wielkim ciezarem . Jak moge to wyleczyc? Czy w ogole sie da? Prosze o pomoc

Szanowny Panie,

Objawy, które pan opisuje wskazują prawdopodobnie na problem w obszarze zdrowia psychicznego. Myślę, że jak najbardziej mogłaby tutaj pomóc psychoterapia. Ze swej strony polecam zgłosić się do psychoterapeuty poznawczi-behawioralnego lub do lekarza psychiatry.

Pozdrawiam