Czy można zakazić się HIV podczas przepinania kroplówek w szpitalu?

Witam, Tydzień temu trafiłem do szpitala z krwotokiem z migdałków. Przebywałem w szpitalu przez 4 dni. Każdego dnia rano i i wieczorem dostawałem leki w kroplówce. Pielęgniarki nigdy podczas przepinania i zmian kroplówek pomiędzy pacjentami nie zmieniały rękawiczek. A kontakt z krwią z wenflonu przecież jest możliwy. Czy jest możliwość zakażenia się hiv lub innymi chorobami. Co powinienem zrobić. Kiedy mogę zrobić badania na hiv żeby spać spokojnie. Bardzo się boję. Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do Oddziału gdzie Pan przebywał i powiedzieć Oddziałowej i Ordynatorowi o swoich spostrzeżeniach.