Czy muszę się nadal głodzić przez kolejne kilka tygodni?

Mam wątpliwości co do żywienia po głodówce - ścisłym poście. Przez 40 dni Wielkiego Postu dzienna ilość kaloryczna wynosiła 500 kcal. Według zaleceń zdrowotnych należy tygodniowo dokładać ok. 100-150 kcal. Moje PPM wynosi jednak 1500 kcal. Czy muszę się zatem nadal głodzić przez kolejne kilka tygodni aż osiągnę minimalną wartość kaloryczną czy uda się bez konsekwencji zdrowotnych przejść od razu w Wielkanoc do 1500 i stopniowo zwiększać ilość kalorii?

Jak najszybciej należałoby stopniowo zwiększać podaż kaloryczną, aby dostarczyć do organizmu niezbędne składniki odżywcze i mineralne.
Nie wiem co je Pani aktualnie i co zamierza Pani jeść po okresie głodówki, ale na pewno sugerowałabym aby zwiększać wartość kaloryczną diety każdego dnia.