Czy nie rozwijają się u mnie inne choroby towarzyszące zaburzeniom odżywiania?

Od 5 lat choruję na bulimię. Pół roku temu znacznie schudłam. Od tego czasu zaczęłam zauważać inne dolegliwości. Oprócz objadania się i przeczyszczania zaczęłam ograniczać jedzenie, obsesyjnie bojąc się przytycia. Bardzo często się denerwuję z błahych powodów, odpycham bliskich, nie mam chęci do życia, straciłam popęd seksualny. Czy nie rozwijają się u mnie inne choroby, towarzyszące zaburzeniom odżywiania? Jeśli tak, proszę o wstępną diagnozę i jeśli to możliwe, poradę jakiej zasięgnąć pomocy.

Witam,

Poprzez serwis internetowy rzetelne diagnoza, nawet wstępna nie jest możliwa. Diagnoza musi ściśle odnosić się do osoby zgłaszającej się pomoc czy poradę. Jeśli uważa Pani, że może Pani cierpieć z powodu zaburzeń odżywiania, a jeszcze nie podjęła Pani odpowiedniego leczenia i jest to diagnoza wyłącznie Pani bez konsultacji ze specjalistą, to gorąco zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Być może konieczna będzie także wizyty u lekarza psychiatry. Z pewnością warto, by specjalista mógł sprawdzić co Pani dolega, czy są to zaburzenia odżywania, a jeśli tak, to dokładnie jakiego rodzaju i w jakim stopniu nasilone, a wobec tego jakiego rodzaju pomoc będzie najlepsza. Jeśli jest Pani w procesie leczenia, zachęcam, by zadane tu pytanie sformułowała Pani do prowadzących Pani terapię specjalistów. Zaburzenia odżywania mogą być bardzo groźne dla zdrowia, czasem nawet życia osoby cierpiącej na nie. Wyleczenie się z nich nie sprawia że ktoś przestaje dbać o siebie i swoją sylwetkę - udaje mu się to robić po prostu bez szkody dla swojego organizmu. Zaburzenia odżywania są też zazwyczaj problemem dość złożonym. Zdarza się, że współwystępują z innymi zaburzeniami - np. zaburzeniami nastroju. Jak jest u Pani - tego najlepiej dowie się Pani na konsultacjach u psychologa/psychoterapeuty, lekarza psychiatry. Jeśli będzie Pani miała taką ochotę, na mojej stronie internetowej znajdzie Pani kilka informacji na temat zaburzeń odżywania.
Po pomoc może się Pani zgłosić np. do Poradni Zdrowia Psychicznego lub gabinetów prywatnych.

Pozdrawiam
Karolina Matlak