Czy osoba stosująca lek Pramolan powinna go zmienić?

Witam Mam 54 lata, po śmierci męża w październiku popadłam w depresję a wcześniej w nerwicę spowodowaną jego chorobami. Miałam problemy z sercem-ciągła arytmia i z cisnieniem-skoki ciśnienia co pół godziny z niskiego na wysokie i odwrotnie. Byłam u kilku lekarzy, którzy leczyli mnie na nadciśnienie i dali relanium na uspokojenie. Znalazłam się w szpitalu z powodu niskiego ciśnienia i omdleń. Jedna pani doktor po wywiadzie ze mną przepisała mi pramolan 50 mg, jedną tabletkę na noc i pół na dzień. Czuje się świetnie, biorę dwa miesiące, wszystko się unormowało. Ostatnio byłam na scyntygrafii serca-podejrzenie choroby niedokrwiennej. Wyniki mam dobre ale lekarz zasugerował wizytę u psychiatry i zmianę leku, powiedział, że to stary lek i trzeba wdrożyć coś nowego. Proszę napisać mi dlaczego, skoro lek pomaga. Czy jest szkodliwy i starej procedury i czy faktycznie powinnam zmienić. Dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Lek, który dał poprawę należy przyjmować minimum 6 miesięcy. Tylko z powodu wieku leku nie wolno go dyskredytować. ASPIRYNA ma już ponad sto lat, a jednak lekarze od chorób serca stosują ją cały czas i to w różnych preparatach. "Lepsze jest wrogiem dobrego"!!!
Powodzenia
W. Łuczkowski.