Czy partner powinien ze mną spędzać więcej czasu?

Dzień dobry. Od kilku lat spotykam się z mężczyzną, który, gdy go poznałam, był jeszcze żonaty. Rozwiódł się i teraz tworzymy zupełnie normalną parę. Poznałam jego rodzinę, znajomych, mamy razem zamieszkać. Mam jednak problem. Mój partner, ze względu na swoją pracę poświęca mi dosyć mało czasu. Ja z kolei denerwuję się gdy gdzieś wychodzi beze mnie, robię mu wyrzuty i awantury. Jestem też zazdrosna. Uważam, że jeśli mamy ograniczony czas dla siebie, on powinien spędzać go ze mną, a nie z innymi ludźmi. On uważa, że nie robi niczego złego. Zastanawiam się, czy moja ocena sytuacji jest właściwa, czy to już jakiś obłęd. A może mam w tym wszystkim trochę racji?

Dzień dobry, trudno wskazać, co jest problemem po tak krótkim opisie. Niewątpliwie warto o tym wspólnie porozmawiać i ustalić zasady, które będą uwzględniały Pani potrzeby, jak i potrzeby partnera. Jeżeli to się nie uda i nie dojdziecie do porozumienia, sugeruję konsultację psychologiczną pary.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.