Czy picie samych soków jest zdrowe?

Dzien dobry, Wypijamy codziennie 2 butelki (750 ml) dwoch sokow z warzyw sezonowych i bio jesli to mozliwe: Czerwony to: machew, buraki, dynia, kurkuma itp. Zielony sok to: szpinak, salata, pietruszka, ogorek, kabaczek itp. Czy takie mieszaniny sa zdrowe? Czy nie za duzo jest tych warzyw? Czy nalezaloby je segregowac? Czy codzienne ich picie jest wskazane? Mamy 63 i 73 lata

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Zamiast soków radziłabym wprowadzić po prostu większą ilość warzyw do diety, soki zawierają sporo cukru, a pozbawione są tak ważnego dla nas błonnika. Jako niewielki (szklanka) dodatek do diety są oczywiście w porządku, ważniejsza jest jednak dobrze zbilansowana dieta z odpowiednią ilością warzyw.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka