Czy powinnam trwać w tym związku?

Witam. Jestem w związku już jakiś czas. Spytałam ostatnio mojego chłopaka czy w przyszłości będziemy razem mieszkać a on powiedział że nie bo on do końca życia będzie mieszkał z mamą bo tak jest taniej. On ma stałą dobrą pracę, ma 33 lata. Jest mi przykro że jestem z kimś w związku i nigdy z nim nie zamieszkam. Co robić, zerwać z nim tylko dlatego że on nie planuje mieszkać ze mną czy trwać w tym związku?

Zachęcam do przemyśleń. Odpowiedź na swoje pytania znajdzie Pani w sobie.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

WItam, naturalnie nie musi Pani zrywać. Jeżeli ten związek sprawia Pani przyjemność ze względu na wspólne spędzanie czasu czy osiąganą satysfakcję ze współżycia seksualnego. Wspólne zamieszkiwanie nie jest konieczne aby być w szczęśliwym związku pod warunkiem, że nie myśli się o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci.
Z drugiej strony mężczyzna w wieku 33 lat mieszkający
z mamusię z wygodnictwa jest przyzwyczajony do tego, że mama "skacze" koło niego i wszystko za niego robi. Taki mężczyzna prawdopodobnie będzie oczekiwał tego samego od swoje partnerki we wspólnym mieszkaniu.
Reasumujęc, postąpi Pani jak Pani uważa, ale nie traktowałbym tej relacji zbyt poważnie.

życzę pogodnych i zdrowych święt i szczęśliwego Nowego Roku
Krzysztof Dudziński