Czy powinnam wysłać syna do szkoły mimo słabej odporności?

Witam, Syn ma 4,5 roku i nie chodzi do przedszkola bo obawiam się ciągłego chorowania i ew. antybiotyków (przy ostatnim zemdlał przez co boję się jeszcze bardziej). Czy jeżeli pójdzie do szkoły w wieku 6 lat to jest szansa że będzie chorował łagodniej niż jakby poszedł teraz? Rodzina wywiera na mnie presję że już dawno powinien chodzić do przedszkola. Dodam że często chorował jak był mały , teraz od długiego czasu nie choruje. Pozdrawiam

Dziecko z wiekiem rzeczywiście nabywa odporności (rozwija się jego układ odpornościowy), jednak dużą zasługę w tym ma także "ćwiczenie" poprzez kontakt z rówieśnikami ( a tym samym także innymi bakteriami). Rezygnacja z edukacji przedszkolnej może pomóc, jednakże nie musi tak być, a nawet skutek może się okazać odwrotny (układ odpornościowy, który nie miał okazji "ćwiczyć" okaże się mniej skuteczny). Warto porozmawiać o tym z pediatrą synka, który go zna i prowadzi. Wspólnie podejmiecie najlepszą dla Malucha decyzję. Warto także wziąć pod uwagę, że edukacja przedszkolna może być dla dziecka rozwijająca i ciekawa, poznawanie nowych ludzi, zachowań, relacje z rówieśnikami, zdobywanie umiejętności komunikacji i współpracy w grupie, dostosowywania się do reguł i rozwijanie zainteresowań- wszystko to przygotowuje dziecko do edukacji szkolnej i w tym sensie także jest wartościowe (oczywiście nie oznacza to, ze dzieci, które nie uczęszczały do przedszkola nie są przygotowane, ale że warto wziąć pod uwagę także ten aspekt).