Czy preparaty na cellulit mogą wpłynąć na pajączki, żylaki?

Mam 18 lat i niedawno zauważyłam u siebie na udach kilka tzw. pajączków w bordowo-niebieskawym kolorze, a także w kilku miejscach ciemno niebieskie, bardzo widoczne żyły. Zastanawiam się, czy to może być początek żylaków i jaki wpływ (jeśli w ogóle) mogły mieć na to tabletki antycellulitowe, żel i masażer na cellulit. Dodam, że u mnie w rodzinie żylaki występują dość często.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Szanowna Pani!

Występowanie w rodzinie żylaków czyni Panią bardziej podatną na to zaburzenie.

Masaże, które stosuje Pani w walce z cellulitem wpływają wręcz korzystnie, czyli zapobiegaja powstawaniu żylaków poprzez usprawnianie krążenia w obrębie kończyn dolnych. W profilaktyce należy pamietać o aktywności fizycznej, unikaniu długiego przebywania w pozycji stojacej czy siedzącej, zwłaszcza z nogami ugiętymi pod kątem prostym w stawach biodrowych i kolanowych. Korzystny wpływ maja również specjalne pończochy uciskowe.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty