Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy preparaty na cellulit mogą wpłynąć na pajączki, żylaki?

Mam 18 lat i niedawno zauważyłam u siebie na udach kilka tzw. pajączków w bordowo-niebieskawym kolorze, a także w kilku miejscach ciemno niebieskie, bardzo widoczne żyły. Zastanawiam się, czy to może być początek żylaków i jaki wpływ (jeśli w ogóle) mogły mieć na to tabletki antycellulitowe, żel i masażer na cellulit. Dodam, że u mnie w rodzinie żylaki występują dość często.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Szanowna Pani!

Występowanie w rodzinie żylaków czyni Panią bardziej podatną na to zaburzenie.

Masaże, które stosuje Pani w walce z cellulitem wpływają wręcz korzystnie, czyli zapobiegaja powstawaniu żylaków poprzez usprawnianie krążenia w obrębie kończyn dolnych. W profilaktyce należy pamietać o aktywności fizycznej, unikaniu długiego przebywania w pozycji stojacej czy siedzącej, zwłaszcza z nogami ugiętymi pod kątem prostym w stawach biodrowych i kolanowych. Korzystny wpływ maja również specjalne pończochy uciskowe.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy