Czy preparaty na cellulit mogą wpłynąć na pajączki, żylaki?

Mam 18 lat i niedawno zauważyłam u siebie na udach kilka tzw. pajączków w bordowo-niebieskawym kolorze, a także w kilku miejscach ciemno niebieskie, bardzo widoczne żyły. Zastanawiam się, czy to może być początek żylaków i jaki wpływ (jeśli w ogóle) mogły mieć na to tabletki antycellulitowe, żel i masażer na cellulit. Dodam, że u mnie w rodzinie żylaki występują dość często.

Szanowna Pani!

Występowanie w rodzinie żylaków czyni Panią bardziej podatną na to zaburzenie.

Masaże, które stosuje Pani w walce z cellulitem wpływają wręcz korzystnie, czyli zapobiegaja powstawaniu żylaków poprzez usprawnianie krążenia w obrębie kończyn dolnych. W profilaktyce należy pamietać o aktywności fizycznej, unikaniu długiego przebywania w pozycji stojacej czy siedzącej, zwłaszcza z nogami ugiętymi pod kątem prostym w stawach biodrowych i kolanowych. Korzystny wpływ maja również specjalne pończochy uciskowe.

Pozdrawiam serdecznie