Czy przez samookaleczanie mogą mnie zamknąć w szpitalu psychiatrycznym?

witam, idę do psychiatry niedługo w związku z bulimią i samookaleczaniem. czy przez samookaleczanie mogą mnie zamknąć w szpitalu psychiatrycznym?

Dzień dobry,

Może proponować Pani podjęcie leczenia na oddziale, ale bez uzyskania Pani zgody i w sytuacji, gdy nie zagraża to Pani życiu - nie ma takiej możliwości.
Proszę rozważyć, obok farmakologii, podjęcie psychoterapii w formie ambulatoryjnej.

Witam serdecznie,

Bez Pani zgody nikt Panią nie zamknie w szpitalu. Proszę się nie obawiać i korzystać z usług psychiatry. Specjalista zaproponuje Pani terapię, która powinna rozwiązać problem. Proszę oddać się w ręce doświadczonego lekarza a on dalej Panią pokieruje.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk