Czy stres mógł spowodować nudności?

witam,stress od zawsze!wlasciwie nazwalabym to flustracja pracownicza-nie to stanowisko etc.. stresy z prywatna firma.od 2 miesiecy zauwazylam nudnosci calodzienne -myslalam ze to stress; 3ostatnie dni naczczo-nie po 8h snu ale po 6h-nie mam czasu na sen...mialam kolejno mmol/l 5.4 -dn1go;6.1 dn drugiego,6.4 dn 3go. mam wrazenie pijanej glowy.stan przed cukrzycowy-wizyta w klinice juz umowiona;mam 34lata, 50kg wagi I 163cm wzrostu, czy stress mogl spowd objawy nudnosci?

Dzień dobry!

Tak, stres (zarówno przewlekły, jak i epizod) może powodować różnorodne objawy psychosomatyczne, często właśnie ze strony układu pokarmowego. Konieczna jest jednak dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Tak, nudności są jednym z częstych objawów stresu.
Polecam popracować nad swoimi emocjami, ponieważ chroniczny stres może prowadzić do ogromnych spustoszeń zarówno w somatycznej, jak i psychologicznej sferze ludzkiego funkcjonowania. Tym bardziej polecam także zacząć planować swój dzień pracy tak, aby koniecznie miała Pani czas na odpoczynek!!! Człowiek nie jest robotem, mówienie sobie "nie mam czasu na sen" w niczym nie pomoże (pracownik niewyspany, to pracownik nieproduktywny; podobnie w życiu osobistym niewyspanie i chroniczne zmęczenie wpływa na wszelkie relacje z innymi i własne samopoczucie. Co Pani każe nie spać i gnać za pracą bez jedzenia, snu, odpoczynku?). Proszę zastosować np. trening relaksacyjny Jacobsona, który powinien trochę Panią rozluźnić. Polecam i namawiam również udać się na konsultację psychologiczną, podczas której nauczy się Pani różnego rodzaju metod radzenia sobie ze stresem oraz planowania swojego czasu, które z pewnością pomogą Pani wrócić do równowagi. Powodzenia!