Czy suplementowanie witaminy C ma jakikolwiek sens?

Witam witaminę C powinniśmy suplementować w okresach zwiększonego zapotrzebowania np. w okresach obniżonej odporności. Jednak należy zwracać uwagę, aby nie były to zbyt duże dawki, bo organizm i tak je usunie. Może też dojść do przedawkowania i powstanie kamieni nerkowych. Warto wykorzystywać witaminę C z warzyw i owoców.

Nie ma żadnego sensu. Nie wiemy jak wchłania się witamina C z suplementów. Do tego witamina syntetyczna nie musi działać tak samo jak naturalna. Dziennie zapotrzebowanie na tę witaminę to ok. 70mg, zjadając świeże warzywa i owoce bez problemu można zapewnić sobie taką ilość.