Czy taka bezsenność jest niebezpieczna?

Witam, mam problem od trzech dni spałam 9 godizn. Mam nerwice i stany lękowe nie mogę przez nie spać. Jestem obecnie za granicą i mam że sobą tylko tabletki ziołowe, które nie bardzo mi pomagają. Boję sie, ze do końca wyjazdu (6dni) dalej nie będę sypiać i coś mi się stanie. Co mam robić w takiej sytuacji. Czy mogę umrzeć jeśli dalej nie będę spać? Proszę mi pomóc jestem już spanikowana.

Szanowna Pani,

w takiej sytuacji powinna Pani przede wszystkim zadbać o odpowiednią higienę snu. W Internecie znajdzie Pani mnóstwo informacji na ten temat. Natomiast po powrocie do domu powinna się Pani zgłosić do psychiatry lub najlepiej do ośrodka zajmującego się medycyną snu. Generalnie bezsenność nie jest stanem zagrażającym życiu, ale bardzo obniża jego jakość. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Pozdrawiam

Lech Popiołek