Czy taka dieta odpowiada moim potrzebom?

Dzień dobry, otrzymałam dietę od dietetyczki i mam wątpliwości. Proszę o pomoc w ich rozwianiu. Przy wzroście 160 ważę 115kg, mam Hashimoto i insulinooporność, pracuję zdalnie, mało się ruszam. Rozpisana dieta jest na 1300-1400 kalorii. Trochę mnie martwi ilość, bo wg różnych danych, kalkulatorów itp przy moim bmi powinnam spożywać około 2000 kalorii aby chudnąć około 1kg tygodniowo. Czy dieta jest zła? Co będzie w przypadku kiedy pojawi się zastój w zrzucaniu wagi i trzeba będzie odjąć kalorii? A co po zrzuceniu wagi? Czy nie będzie efektu jojo?

Dzień dobry

Uważam, że te wątpliwości najlepiej byłoby przedyskutować ze swoim dietetykiem. Dietetyk nie jest bowiem osobą, która powinna dać dietę, wziąć za nią pieniądze i zostawić Panią z tym jadłospisem bez żadnej pomocy i wsparcia.

niestety ale moje odczucia są podobne do Pani. Przy wadze 115kg 1300kcal to zbyt mało, szczególnie na początku odchudzania. Zbyt drastyczna i rygorystyczna dieta często kończy się efektem jo-jo, sieje spustoszenie w organizmie, przynosi więcej złego niż dobrego, skóra nie nadąża się regenerować a pacjent chodzi ciągle głodny.

Ogólnie zalecam więcej ruchu - przy Pani obecnej wadze nie będzie to z pewnością bieganie czy inne ćwiczenia obciążające stawy ale spacery, basen :)

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl