Czy takie symptomy świadczą o schorzeniu układu pokarmowego?

Czy opisane niżej symptomy mogą objawiać schorzenie układu pokarmowego? Wczorajszego dnia (17:00 i 20:00) zjadłem więcej, może za szybko. Nie czułem nic nadzwyczajnego do poranka, spałem na plecach, w nocy piłem wodę z cytryną. Obudziłem się i miałem uczucie takiego przepełnienia. Poza drobnymi gazami odbijało mi co chwilę z buzi, był to nieprzyjemny zapach siarkowodoru. Zaczął boleć mnie brzuchu w okolicach żołądka promieniujący w dół. Zrobiło mi się bardzo słabo, prawie zemdlałem. Poprawiało się i wracało po wysiłku. Miałem takie uczucie, że perystaltyka jelit przez coś zwolniła. Wziąłem coś rozkurczającego to po jakimś czasie jakby to co mi doskwierało przesunęło się dalej. 10 lat temu miałem podobne objawy, ale lekarz nie był w stanie postawić diagnozy.

Dzień dobry,
na ten moment podał Pan za mało informacji, aby wyciągać jakiekolwiek wnioski i aby móc przekazać konkretne zalecenia żywieniowe.
Należy zwrócić uwagę na jakość spożywanych produktów i potraw. Ważna jest obiektywna ocena pokrycia zapotrzebowania na składniki odżywcze. Należałoby zweryfikować jak pod względem jakościowym wygląda Pana obecna dieta. Szczegółowy wywiad żywieniowy oraz zdrowotny, prowadzony systematycznie dzienniczek żywieniowy i współpraca z dietetykiem będzie na pewno pomocna.

Zalecałabym również diagnostykę i konsultację z lekarzem celem rozpoznania przyczyny wymienionych przez Pana dolegliwości; wykonanie badań laboratoryjnych takich jak glukoza i insulina na czczo OB, morfologia, badanie ogólne moczu oraz kału.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację online lub zachęcam do kontaktu telefonicznego pod numerem 575 767 107 lub mailowego kontakt@agataprzytula.pl

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/