Czy to anemia??

Dzień dobry, jestem Gosia i mam 16 lat. Od kilku dni mam takie dziwne zawroty głowy i to bardzo uciążliwe. Chcę wiedzieć czy to anemia?.... niedawno miałam robione badania krwi ( przed zabiegiem) i lekarz mówił że są dobre a te zawroty pojawiły sie póżniej. Od dłuższego czasu sie odchudzam i moja dieta nie była z nikim konsultowana. Boję się że to może być anemia, 3 tyg. temu miałam operacje pod narkozą i jakieś 2 tyg. po tym pojawiły się te zawroty. Wcześniej bolało mnie tak dziwnie w klatce piersiowej ale to już od ponad roku to myślę że to tego nie dotyczy. Proszę pomóżcie mi i powiedzcie że to nie anemia:( od razu dziękuje za odpowiedz:( do widzenia.

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam,

Na podstawie zamieszczonych informacji nie można stwierdzić czy powodem Twoich dolegliwości jest anemia. Nie można też tego wykluczyć.

Nie piszesz jaką miałaś operację. Być może te objawy mają z nią związek.
Również odchudzanie prowadzone bez kontroli, zwłaszcza w Twoim wieku, kiedy organizm jest szczególnie wrażliwy na niedobory oraz potrzebuje urozmaiconej , wartościowej diety, nie jest rozsądne i może mieć niebezpieczne skutki.

Napewno powinnaś jak najszybciej zgłosić się do lekarza i szczegółowo opisać mu dolegliwości, przebytą operację oraz poinformować o ewentualnych chorobach. Jeśli uważasz, że powinnaś się odchudzać również skonsultuj to z lekarzem. On najlepiej oceni jego zasadność. Jeśli rzeczywiście istnieje potrzeba zredukowania wagi, napewno poradzi jak to zrobić skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy