Czy to jedna z form dewiacji?

To bardzo dziwne. Często podniecam się do takich obrazków jak np. szatan, czaszka. Co mam robić? Pomocy
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Napisała Pani bardzo mało na temat swoich problemów. Na podstawie jednego zdania ciężko jest cokolwiek powiedzieć o Pani przeżyciach. Dewiacje (parafilie) to zaburzenia sfery seksualnej. Można je zdiagnozować na bezpośredniej konsultacji. Przejawiają się głównie tym, że jakaś czynność, przedmiot czy sytuacja są jedyną możliwością osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Warto, żeby zastanowiła się Pani, czy to co Pani odczuwa jest na pewno podnieceniem seksualnym. Często ekscytacja może dawać podobne odczucia. Warto zgłosić się na konsultację do seksuologa lub psychologa i porozmawiać o swoich problemach. W ten sposób będzie Pani mogła uzyskać odpowiedź na swoje pytanie, czy jest to dewiacja i czy powinna się Pani martwić swoimi reakcjami.

Pozdrawiam