Czy to jest anemia?

Witam. Mam pytanie. Ostatnio moałam robione wyniki: żelazo 30, norma od 49-150, ferratyna 11, norma 10-120. Żelazo cały czas poniżej normy, to się dzieje od dwóch lat.
ponad rok temu

Witam!

Na podstawie przedstawionych wyników stwierdzić można niedobór żelaza oraz małe jego zasoby w ustroju. Stan taki z pewnością predysponuje do niedokrwistości. Jednak, by wypowiedzieć się na temat jej istnienia lub nie w Pani przypadku, konieczna jest znajomość stężenia hemoglobiny. W tym celu konieczne jest wykonanie badania morfologii krwi. Niewatpliwie wskazane jest też poszukiwanie przyczyny niedoboru żelaza oraz jego suplementacja.

Pozdrawiam