Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezdech

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

opisane objawy mogą mieć różne podłoże. Aby ustalić przyczynę problemu konieczna jest konsultacja z lekarzem medycyny rodzinnej lub internistą, który na podstawie określonych badań zaproponuje dalsze leczenie.

Pana objawy mogą być wynikiem zarówno infekcji wirusowej, jak również innych schorzeń. Choroby wirusowe to choroby zakaźne, które powstają w wyniku wniknięcia wirusów do organizmu. Najczęściej w takich przypadkach zarażenie następuje drogą kropelkową lub w wyniku bezpośredniego kontaktu z zarażoną osobą. W przypadku chorób wirusowych mogą pojawić się m.in. gorączka, dreszcze oraz osłabienie.

Sposób leczenia tego typu chorób uzależniony jest od typu wirusa. Niewątpliwie w ich profilaktyce ważne jest wzmacnianie odporności organizmu, co można robić poprzez stosowanie odpowiednich witamin i minerałów, zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Można również sięgnąć po leki i suplementy dostępne bez recepty w aptekach.

Więcej szczegółowych informacji na temat chorób wirusowych znajdzie Pan w naszym artykule: https://zywienie.abczdrowie.pl/choroby-wirusowe

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów abcZdrowie na pytania o podobnej tematyce :

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/napady-i-zawroty-glowy-slabosci-i-bole-miesni

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-miesni-zawroty-glowy-i-sennosc

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znacza-zawroty-glowy-i-wymiotyPrzypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy