Czy to może być jednak nawrót depresji?

Witam.Jestem w 5 tyg ciąży. Przed ciążą stosowalam lek Arketis przez 4 lata.Leczylam depresję.Paroksetyna bardzo mi pomogła.Ale przed zajściem w ciążę zaczęłam ją odstawiać stopniowo.Traf chciał że niestety bardzo szybko udało mi się w nią zajsc więc z pól wki musiałam bardzo szybko zejsc dla zera.Przez pierwsze 5 dni czułam się bardzo osłabiona i otępiała plus coraz częaciej płakałam.Tak po prostu czułam ogromny smutek.Dzis jest 12 dzień od odstawienia i owszem ... zmeczenie minęło Nb ale nadal jestem trochę rozdrażniona i kilka razy w trakcie dnia dopada mnie na chwilę wielki dół.Uronie kilka lez i przechodzi.Bardzo boję się że może być to nawrót depresji.

Tak długie stosowanie leków i bardzo szybkie ich odstawienie na pewno nie są obojętne dla organizmu. Po odstawieniu może dochodzić do wahań i obniżenia nastroju. Dodatkowo sama ciąża wiąże się ze zmianami hormonalnymi i może skutkować wahaniami nastroju, nadmierną płaczliwością czy rozdrażnieniem. Zastanawia mnie czy poza lekami przechodziła pani psychoterapię. Czy przyczyny pani depresji zostały zidentyfikowane, czy poradziła sobie z nimi pani. Sugerowałabym wizytę u psychologa jeśli pani stan będzie się utrzymywał.