Czy to możliwe, żeby moje nogi wygladały jeszcze estetycznie?

Mam 34 lata. W ciąży 6 lat temu zaczął się mój problem z żylakami nóg, kiedy to pokazał się pierwszy żylaczek, potem było już tylko coraz gorzej. Obecnie jestem po operacjach obu nóg (miałam nacięcia w pachwinie i kostce), potem jeszcze tak zwane potocznie, oszczykiwania, ale moje nogi nie wygladają ładnie. Wiem, że wygląd jest na drugim miejscu po zdrowiu, ale nie ukrywam,  że bardzo mnie krępują żyły, zasinienia, pajaczki które mam nadal. Moje pytanie jest następujace, czy istnieje jakaś metoda, która pozwoliłaby moim nogom wygladać estetycznie i zdrowo. Słyszałam o laserze wykozystywanym przy leczeniu żylaków i pajaczków, ale nie wiem czy ta metoda jest skuteczniejsza? A może są jakieś zabiegi w chirurgii plastycznej , które by mnie i wielu innym kobietom załołyć jeszcze spódnicę")). Prosze o odpowiedź i z góry dziękuję. Magda
34 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Terapia "laserowa" może pomóc, jednak niezawodnego sposobu niestety nie ma. Defekt, który powoduje powstawanie żylaków dotyczy absolutnie wszystkich żył, stąd pajączki i inne zmiany. Oznacza to, że bardzo trudno się ich pozbyć, a raz usunięte będą nawracać. 

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy