Czy to nerwica neurasteniczna?

Witam, mam na imię Piotrek, podejrzewam u siebie n. neurasteniczną. Pamiętam, odkąd byłem dzieckiem, że nigdy nie mogłem się skupić, jednak prawdziwe problemy pojawiły się w gimnazjum - zacząłem opuszczać lekcje. W końcu nauczyciele nie byli tak pobłażliwi i zostałem wyrzucony z technikum, a następnie po 2 latach z następnej szkoły. Zawsze wiedziałem, że robię źle nie chodząc na zajęcia, a jednak nie wiem dlaczego to robiłem, zawsze to sobie jakoś wytłumaczyłem.

Teraz mam 24 lata, jestem bez szkoły, co roku zapisuję się do zaocznej a i tak nie chodzę, tak samo z pracą - 5 dni to chyba max, nigdy nie mogłem wytrzymać dłużej. Nie pasują mi ludzie, zawsze szukam pracy z przyjaciółmi czas jaki tracę robiąc codziennie to samo, wstając z rana - często nie mam chęci do niczego, jestem zmęczony, chociaż nic nie robiłem no i najgorsze: natręctwa myśli.

Znalazłem to na stronie internetowej i w sumie jest to to co czuję: wątpliwości co do słuszności własnego postępowania, czy to, co się mówi i robi, jest właściwie rozumiane przez innych, czy aby na pewno właściwie zostały wykonane obowiązki, czy niczego się nie zaniedbało; myśli związane z zagadnieniami moralnymi, religijnymi - pseudofilozoficzne rozważań dotyczących sensu życia, spraw ostatecznych; długotrwałe poszukiwanie w myślach zapomnianej nazwy, nazwiska albo liczenia w myślach do określonej liczby przed wykonaniem czegoś (arytmomania - przymus liczenia).

Czy jest na to jakiś lek? Bo do wizyty u lekarza jakoś się nie mogę przekonać. No i może jeszcze dodam, że jest u mnie w w rodzinie osoba, która była leczona na nerwicę, co kilka lat trafia do szpitala. Pozdrawiam

Witam!

Diagnoza za pomocą e-maila nie jest możliwa. Warto, żeby jednak skonsultował się z lekarzem psychiatrą osobiście. Wtedy będzie Pan mógł konkretnie dowiedzieć się, co Panu dolega i jakiego leczenia się podjąć.

W zaburzeniach lękowych wskazana jest psychoterapia, ponieważ daje możliwość trwałej poprawy samopoczucia. Bez pomocy specjalistów Pana dolegliwości mogą się nasilać i całkowicie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Uważam, że przede wszystkim powinien Pan zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie i skontaktować się z lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą.  W takim wypadku "leczenie" się na własną rękę może odnieść skutek odwrotny od zamierzonego.

Pozdrawiam