Czy to normalne, że jeśli przytyję, to powiększy mi się biust?

Witam, jak już pisałam mam 14 lat i anoreksję od ok. roku. Od ponad roku również nie mam okresu. Mam 155 cm wzrostu i aktualnie 42 kg (chociaż było sporo mniej – 35 kg). Staram się przytyć. Od ok. tygodnia mam jednak bóle brzucha (podbrzusza też czasami). Na bieliźnie pojawia się też wydzielina (taka jaką miałam na rok przed pierwszą miesiączką). Czasami (zazwyczaj rano) bolą mnie piersi. Martwi mnie też to, że jak schudłam (anoreksja) to nie miałam w ogóle biustu (nawet stanika nie musiałam nosić). Teraz jak przytyłam, mam nadal bardzo małe, ale jednak już ciut większe (i tak najmniejszy rozmiar biustonoszy {AA}).

Mam jeszcze kilka pytań: 1. Czy jeśli przytyję, to powiększy mi się biust? 2. Po jakim czasie (jak już będę miała odpowiednią wagę) pojawi się okres? 3. Czy możliwe jest, że okres pojawi się jeszcze zanim będę miała odpowiednią wagę (czyt. lekką niedowagę)? 4. Czy to normalne, że jak zwiększyłam ilość tłuszczów, to zaczęły mi wychodzić pryszcze? 5. I czy to normalne, że odkąd więcej jem, to też więcej przesiaduję w toalecie? (wypróżniam się czasami nawet 3 razy dziennie!). Z góry dziękuję za odpowiedź!

Witam serdecznie,

odzyskanie prawidłowego cyklu miesiączkowego następuje z reguły po odzyskaniu prawidłowej masy ciała.
Wygląd biustu zależy od hormonów oraz w pewnej mierze od tkanki tłuszczowej, więc przytycie powinno poprawić kondycję biustu.
Twoje problemy skórne mogą zależeć nie tylko od diety, ale od anoreksji, która powoduje zaburzenia hormonalne.
Częste wypróżnienia są najprawdopodobniej efektem przejściowym, związanym ze zwiększeniem ilości jedzenia. Jeśli stolce są luźne, to może również zależeć od stosowanej przez Ciebie diety: wysokotłuszczowej, zawierającej pestki pobudzające ruchy jelit.

Jedzenie oleistych nasion jest z tego powodu niewskazane dla Ciebie. Taka dieta nie przyspieszy odzyskania masy ciała i nie wpłynie korzystnie na Twój przewód pokarmowy. Twoja dieta powinna być lekkostrawna i zrównoważona.

Z pozdrowieniami