Czy to oznacza, że rozwinęła się tolerancja?

Dzień dobry. Czy infibitory PDE5 takie jak sildenafil i wardenafil mogą powodować tolerancję a nawet tolerancję krzyżową? Jeden z seksuologów zapewniał że nie ale zażywam je od jakiegoś roku 3-4 razy w tygodniu. Na początku mniejsze dawki działały świetnie a nawet ich odczuwalne skutki były następnego dnia. Teraz muszę przyjmować większe dawki i nie czuję ich działania po kliku godzinach. Czy rozwinęła się tolerancja i jak ją można ograniczyć lub zablokować? Dodam że moje problemy mają podłoże psychogenne związane z nerwicą lękową a wszystkie możliwe przyczyny fizjologiczne i hormonalne zostały wykluczone.

Witam.

Skoro podłożem dysfunkcji seksualnej jest "nerwica", czyli czynnik psychogenny to leczeniem podstawowym (przyczynowym) jest psychoterapia, a leki z grupy PDE-5 tylko uzupełniająco - doraźnie, na początku leczenia.

Pozdrawiam, D.Pysz-Waberski seksuolog