Czy ufać osobie, która często zmienia zdanie?

Czy warto walczyć o osobę, która zmienia zdanie? czy jak ktoś ciągle zmieniał zdanie np. raz tęskni, brakuje mu ciebie, chce z toba być.. nagle zmienia na to że nie chce być z tobą, że popsuło się przeze mnię bo nie bylo seksu to należy dalej starać się żeby ta osoba nie poszła na złą droge czy już należy się poddać?teraz pije, jezdzi na imprezy, pali a ze mną nie ma prawie nic kontaktu.warto walczyć czy odpuścić i niech się zabija w ten sposób skoro wymienił osobe na ktorej mu zależało?

Witam
Najważniejsze ,żeby zdobyć się na szczerą rozmowę, znaleźć dogodna okazję ,żeby porozmawiać o tym co Was łączyło, żeby można było tej osobie przekazać , że martwi się o jej zdrowie i przyszłość, ale nie mówić tego ze złością , bo to spotka się z atakiem i odrzuceniem ale prawdziwie powiedzieć o swoich uczuciach i o tym ,że martwi się Pan o nią bo chciałby dla niej jak najlepiej, Ale nic na siłę, jeśli zobaczy Pan , że próby rozmowy nic nie dają, że jest to etap , w którym ta osoba wybrała inny model życia ( może chwilowo), nie zmienimy na siłę drugiej osoby i nie przekonamy , że dla niej coś innego jest lepsze. chyba , że ta bliska Panu osoba sama będzie chciała skorzystać z pomocy i wyciągniętej reki wtedy jak najbardziej nie rezygnować i pomóc jej . Dogłębnej pomocy może udzielić Panu specjalista psycholog , gdy pozna więcej szczegółów i będzie mógł skonkretyzować program pomocy
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska- psychoterapeuta

Po pierwsze warto uświadomić sobie, że inna osoba ma prawo mieć inne poglądy, potrzeby i styl życia niż Ja. Dla Ciebie styl życia opisywanej osoby to "zła droga". Brak ustatkowania, uczestnictwo w imprezach może nie jest ważne dla Ciebie, ale dla tej drugiej osoby tak. Uświadom sobie, że nikt nie dał Ci prawa do rządzenia życiem innej, dorosłej osoby. Uszanuj jej sposób bycia, zaakceptuj potrzeby. Jeśli jednak nie jesteś w stanie tego zrobić, rozstańcie się i poszukajcie sobie bardziej odpowiednich partnerów.
Poza tym zastanów się czy zapewnienia osoby "że tęskni itd.." są prawdziwe. Być może ta osoba mówi to, by zyskać coś dla siebie, by zaspokoić swoje potrzeby. Nie myśli jednak o Twoich potrzebach. Znika, gdy już Cię nie potrzebuje. Pamiętaj, że miłość to obustronne oddanie, troska i kompromisy, a zapewnienia, słowa powinny pokrywać się z czynami.