Jak rozmawiać z partnerem, który mnie okłamuje?

Od pewnego czasu obserwuje u mojego chłopaka, że permanentnie okłamuje mnie i inne bliskie mu osoby, uważam że to mitomania, co można z tym zrobić, gdzie sie zgłosić, jak z nim rozmawiać żeby mu uświadomić że ma problem??

Witam,

Na początek szczera rozmowa. Bez ataków, agresji, wyrzutów. Najlepiej oparta na komunikatach ja, tj. komunikatach typu "Kiedy Ty.... Ja czuję....". Oczywiście proszę nie mówić nic w stylu: "Masz problem", tylko zacząć rozmowę np. na temat satysfakcji z życia, poczucia szczęścia, wyobrażeń na temat idealnego związku itp. Dobrze tez wykorzystać okazję. Poza tym, może się okazać, ze problem istnieje dla wszystkich wokół, natomiast niekoniecznie dla chłopaka. Wówczas niewiele może pani zrobić prócz akceptacji lub rezygnacji.

Pozdrawiam