Jak sobie poradzić z myślą, że chłopak mnie okłamywał?

Witam Rozstałam się z chłopakiem z którym byłam 4 lata. Po 10 mies. wróciliśmy do siebie. W tamtym okresie widywaliśmy się, ale jak się później okazało nie byłam jedyną. Dziś po prawie roku bycia na nowo razem, nie mogę się pogodzić że okłamywał mnie co do jednej osoby...znajdywałam jej rzeczy osobiste i nawet będąc ze mną niby dla mojego dobra nie mówił/mówi, że zamienia z nią kilka zdań i tłumaczy się tym, że ona dziś ma związek. Ma to fatalny także wpływ na nasze współżycie.Jak sobie radzić?

Witam,

sytuacje podobne do tej, o której Pani pisze są bardzo złożone. Wpływ zarówno za zachowanie Pani partnera, jak i na Panią, ma bardzo duża ilość czynników (od kłamstwa, o którym Pani mówi, po wszelkie doświadczenia z 4-letniego okresu, w którym byli Państwo ze sobą). Obecnie dają sobie Państwo kolejną szansę na zbudowanie relacji, ale to wymaga przepracowania problemów, które pojawiły się wcześniej. Służyć temu może otwarta rozmowa o wszystkich Państwa lękach i obawach związanych z przeszłymi doświadczeniami. Bardzo ważne jest, żeby w trakcie takiej rozmowy nie doszło do wzajemnego przerzucania się winą za zaistniałą sytuację (co jest bardzo łatwe w takiej sytuacji, ale do niczego to nie prowadzi poza powstawaniem kolejnych ran).

Jeśli trudności utrzymują się już długo i chcą Państwo poradzić sobie z tą nieprzyjemną sytuacją, zachęcam do skontaktowania się z terapeutą. Najlepiej udać się do terapeuty mającego doświadczenie w pracy z małżeństwami i parami.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii par i małżeństw. Odbudowania zaufania, poczucia bezpieczeństwa i więzi jest podstawą, by w przyszłości budować partnerską relację.