Czy wampiry energetyczne istnieją?

witam czy ....wampir energfetyczny naprawde istnieje ?? czy jest to to samo co toksyczny zwiazek?? podejrzewam ze w takim sie znalazłam , ale do tego mamzero energi nawet aby isc do toalety , miesnia sa jakby z waty , trzesa mi sie rence , płacze , i i jestem totalnie słaba i jedyne czego chce to cisza i spokuj , nawet dzieci mi przeszkadzaja ,a przecierz je kocham

Dzień dobry. Z opisywanych przez Panią objawów wynika, że może być Pani w depresji. Trudno w tym momencie określić jakie są jej przyczyny i czy wiąże się to z Pani związkiem. Zalecam Pani konsultację z psychologiem lub psychiatra w celu ustalenie przyczyn Pani problemów. lekarz psychiatra być może zaleci leki które będą wsparte psychoterapią - musi o tym jednak zdecydować specjalista. Pozdrawiam.

Witam,
generalnie można mówić o pewnym podobieństwie w toksycznych związkach i osobach określanych popularnie jako emocjonalne wampiry. Wygląda na to, że rzeczywiście jest Pani w ciężkim stanie, radziłabym w pierwszej kolejności skonsultować się ze specjalistą - lekarzem psychiatrą lub psychologiem, to co Pani opisuje mogłoby być nawet depresją. Po wstępnej konsultacji będzie zapewne można określić przyczyny Pani stanu oraz sposoby jego rozwiązania, zapewne dobrym wyjściem byłaby psychoterapia, być może warto byłoby pomyśleć także o terapii par. Jednak w pierwszej kolejności zachęcałabym przede wszystkim zajęcie się sobą i konsultację ze specjalistą. Pozdrawiam.

Toksyczny związek powoduje, ze poświęcamy większość energii na unikanie trudności, bierzemy odpowiedzialność za działanie innych i staramy się zapobiec ich konsekwencjom (np mężczyzna pije, przepija wypłatę, a kobieta stara się utrzymać dom, więc idzie do pracy, obrabia dom, przynosi pijanego męża do domu, sprząta po libacjach i imprezach alkoholowych itp). Nic dziwnego, ze brakuje potem energii do życia czy dla dzieci i siebie. Objawy somatyczne, które Pani opisuje świadczyć by mogły o nerwicy, dlatego zachęcam do spotkania z psychologiem, diagnostyki i podjęcia psychoterapii. Pozwoli ona nauczyć się stawiać granice, dbać o siebie, poprawić poczucie wartości i pewności siebie itp, a to z kolei wpłynie nie tylko na Pani relacje ,ale ogólnie na poczucie satysfakcji i szczęścia w życiu.