Czy warto namówić partnerkę na terapię?

Witam. Moja partnerka ma duże problemy emocjonalne I zastanawiam się czy nie przekonać jej na terapię czy też wizytę u psychologa. Problem polega na tym że nie jest ona pewna swoich uczuć. Nie jest w stanie stwierdzić, czy wie czym jest miłość, czy ją przeżyła ani czym ona tak naprawdę jest. Odczuwa pociąg seksualny więc nie jest aseksualna. Lubi się przytulać ale okazuje uczucia tylko w ograniczonym stopniu czasami złapie mnie sama za rękę itp . Podejrzewam że powodem takich problemów są braki wzorców relacji damsko męskich w jej domu. Jej rodzice nie okazywali sobie zbytnio uczuc przy niej ani dla niej. Może to być właśnie powodem problemów że zrozumieniem emocji. Czy jest opcja żeby psycholog czy też ktokolwiek pomógł jej się zidentyfikować ? Proszę też o jakaś poradę I może mała diagnozę. Pozdrawiam.

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

Jeśli pytanie brzmi, czy warto namówić partnerkę na terapię- to jak najbardziej warto, jeśli uważacie Państwo, że mogłoby to wnieść pewien wgląd w mechanizmy zachodzące w Waszej relacji. Jest możliwe, że psychoterapeuta będzie mógł pomóc w rozpoznaniu problemu.

Aby stawiać diagnozę należałoby jednak skonsultować się właśnie z terapeutą, który bezpośrednio pozna sytuacje.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego