Czy warto wracać i tkwić w toksycznej miłości?

Bałgam o pomoc.Czytałam wiele artykułów o toksycznej miłości.Mam świadomość,że w takiej tkwię.Partner mnie zostawił po poronieniu,nigdy nie byl pewny zwiazku.Zostawiał mnie i wracał,ale zawsze był gdzieś obok.Jest nerwowy i egoistyczny,ale też ogarniety i czarujący.Po roku od zerwania ostatecznego dzwoni,placze,żałuje i chce tylko mnie.Jaka jest szansa,że się zmienił?Niby nie umiem mu wybaczyc i dac szansy, a z drugiej czasem tęsknię.Dużo dałam,żeby być tak niezależna jak teraz.Warto wracać?

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu, wynika, że ma Pani duże wątpliwości i jest świadoma, że ta relacja nie służyła Pani i sama Pani sobie odpowiedziała na to pytanie..., nazywając relację toksyczną.

Z mojej strony zachęcam Panią do zainwestowania w siebie i do podjęcia pracy z psychologiem, żeby mogła Pani popracować nad mechanizmami, które u Pani funkcjonują.

Serdecznie zapraszam Panią do rozmowy, na Skype lub telefonicznie.

Życzę Pani mądrego zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Witam, napisała Pani że Partner zostawił Panią w trudnej sytuacji, po poronieniu, gdy nie był pewny związku. Z jednej strony egoistyczny, z drugiej czarujący. Teraz partner - "Chce tylko Pani". Co to właściwie znaczy? Napisała Pani że związek był toksyczny, długo odzyskiwała Pani równowagę, niezależność. Nie potrafi Pani mu wybaczyć i dać szansy. Tęsknota za utraconą, bliską nam kiedyś osobą, jest naturalna. Proszę sobie zadać pytanie czy są jakieś przesłanki do tego aby myśleć, że partner się mógł zmienić. Myślę że warto porozmawiać o tym dłużej i skonsultować się psychologiem aby była Pani pewniejsza własnej decyzji. Może warto porozmawiać o tym również z kimś bliskim, Pani życzliwym. Pozdrawiam serdecznie