Jak odejść z tego toksycznego związku?

Prosze o pomoc. Nie potrafie odejsc od toksycznej relacji.bylam z tym chlopakiem 3 lata ale nie czulam sie kochana, nie ufalam bo zawiodl moje zaufanie, dlatego czesto byly klotnie. Rozstalismy, on chcialby wrocic ale sie boi ze bedzie tak jak bylo. Ja tez sie boje ale nie potrafie sie odciac. W srodku czuje ze jestem glodna milosci i tkwie w tym mimo ze czuje ze jemu nie zalezy tak jak mi. Ale ciagle "wracam", podswiadomie licze ze on sie zmieni. Prosze o rade, jak wyjsc z tego dolka? :(

Witam Panią
Wchodząc w bliski związek z drugą osobą wydaje nam się,
że miłość wystarczy, żeby nasz związek był szczęśliwy.
Niestety, czasami zamiast wsparcia i miłości są kłótnie,
wzajemne poniżanie i cierpienie.
Jeżeli jest Pani zdecydowana „odejść od toksycznej relacji”,
polecam Pani artykuł Michała Pasterskiego:
http://michalpasterski.pl/2015/07/jak-zakonczyc-toksyczny-zwiazek-w-11-krokach/

Obawiam się jednak, że nawet jeśli zakończy Pani ten związek,
to Pani „głód miłości” i niska samoocena sprawią,
że wejdzie Pani w następną nie mniej toksyczną relację.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz odbudować zaufanie do świata i do ludzi,
dzięki czemu odnajdzie Pan sens własnego
istnienia i będzie Pani mogła rozpocząć nowy etap
w życiu i stworzyć stabilny satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Panią. To trudna sytuacja bo "zainwestowała" Pani emocjonalnie w ten związek. Trudno jest pogodzić się, że taka inwestycja nie przyniosła oczekiwanych korzyści. W psychologii nazywa się to psychologiczna pułapka. W obecnej sytuacji "kompasem" wskazującym Pani kierunek powinno być poczucie bezpieczeństwa. Na podstawie Pani opisu podejrzewam, że wydarzenia w Pani związku osłabiły to poczucie. Mogę potwierdzić Pani obawy. Tak powrót do relacji odbierającej poczucie bezpieczeństwa jest ryzykowny. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/