Uwolnienie się od partnera i zakończenie toksycznego związku

Byłam w toksycznym związku. Uwolniłam się od niego, odeszłam od partnera. Poszłam do psychiatry, który stwierdził depresję. Otrzymuję leki. Jednak są momenty, że ogromnie tęsknię za partnerem... Wtedy wydaje mi się, że nie umiem żyć bez niego. Wiem z jednej strony, że jego zaborczość i zazdrość była uzasadniona. Bał się, że odejdę od niego, bo wielokrotnie tak robiłam. I znów wracałam. Mam wspaniałą rodzinę (córkę, wnuka, byłego męża), którzy bardzo mnie kochają. A ja czasem nie mam sił.

Dzień dobry. To ważne, że zakończyła pani toksyczny związek i sięgnęła po pomoc farmakologiczną. Depresji nie należy lekceważyć. Jeśli jest taka możliwość, proszę rozpocząć psychoterapię. To pozwoli pani przyjrzeć się swoim wyborom życiowym i uporządkować emocje związane z tym rozstaniem. Pozdrawiam serdecznie. Elżbieta Schabowska

Witam. Podjęła Pani trudną decyzję w swoim życiu, rozstała się z partnerem. Takie emocje, o których Pani napisała są naturalne w tej sytuacji. Proszę pomyśleć o skorzystaniu ze wsparcia psychologa/psychoterapeuty. Na takich spotkaniach mogłaby się też Pani przyjrzeć relacji z partnerem i zastanowić się co było w niej korzystne a co toksyczne, za czym Pani tęskni a czego Pani nie akceptuje. Taka analiza pozwoli Pani lepiej poznać siebie, swoje potrzeby, oczekiwania a w przyszłości pozwoli nawiązywać bardziej satysfakcjonujące relacje z ludźmi.