Trudności z zapomnieniem o toksycznym partnerem

Witam! po dwóch latach ciągłych rozstań i powrotów, postanowiłam od niego odejśc. Niestety nie umiem o nim zapomnieć, był to związek toksyczny, ja sie angażowałam natomiast partner miał chwile dobre i złe, niestety więcej było tych złych. Nie umie się zdecydować raz mówi że mu zależy a za chwile wyrzuca mnie ze swojego życia i potem powrót i tak jest ciagle, . Błagam o pomoc, jak dalej żyć i nie pozwolić mu na takie traktowanie i na powrót?

Co można zrobić?
Popłakać, dać sobie czas, przemyśleć wszystkie za i przeciw.
Tylko od Ciebie zależy czy wrócisz do niego? Czy tego chcesz i czy warto płacić taką cenę?
W sytuacji rozstania przydatne będzie wsparcie, przyjaciela, kogoś bliskiego.
Można poszukać profesjonalnej pomocy psychologa, by bliżej przyjrzeć się temu co sprawia, że wchodzisz w taką relację i co można robić inaczej.
Samej zastanowić się nad tym jak wyglądało twoje życie zanim zaangażowałaś się w związek? Co było dla Ciebie ważne? Co sprawiało przyjemność?

Witam. Przedstawioną przez Panią sytuację rozumiem tak - chce Pani odejść od partnera, ale nie potrafi Pani być w tej decyzji konsekwentna. Jeżeli tak jest, że wie Pani czego chce, ale bardzo trudno jest to Pani zrealizować, to pomocne może się okazać podjęcie psychoterapii. Rozstania prawie zawsze są trudne i prawie zawsze bolą. Jeżeli rzeczywiście chce Pani odejść, to musi się Pani liczyć z tym - że będzie Pani to rozstanie jeszcze przez jakiś przeżywać. Pozdrawiam.