Czy wynik będzie rzetelny ze szczoteczki?

Witam, Planuję wybrać się na badania genetyczne potwierdzające ojcostwo. Do badań kobieta idzie oddać płyn owodniowy, natomiast ja przekazałem szczoteczkę. Proszę powiedzieć czy wynik będzie rzetelny ze szczoteczki? Nawet jeśli wspomniana kobieta ją dotykała to czy i tak wynik nie bedzie zaburzony i potwierdzi się albo wykluczy moje ojcostwo?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

materiał genetyczny do testów na ojcostwo może pochodzić ze szczoteczki do zębów. Dzięki temu możliwe jest potwierdzenie bądź wykluczenie biologicznego ojcostwa badanego mężczyzny.

Przed zebraniem próbki najlepiej jednak założyć jednorazowe rękawiczki, aby nie przenieść innego DNA. Szczoteczkę do zębów, która jest przeznaczona do badania, należy trzymać za dłuższą końcówkę i unikać dotykania włosia. Następnie należy ją umieścić w czystej, papierowej kopercie.

Ponadto taka szczoteczka nie może być mokra, dlatego zanim włożymy ją do koperty, należy ją dokładnie osuszyć.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pan poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/w-jaki-sposob-sprawdzic-czy-jestem-ojcem-dziecka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czas-oczekiwania-na-wyniki-testu-na-ojcostwo,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wykonanie-testu-na-ojcostwo-po-urodzeniu-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.