Czy wyznać uczucia w liście?

Czy mogę wysłać facetowi list, w którym opiszę co do niego czuję? Sprawa wygląda nieciekawie, gdyż on już wie, ale dowiedział się tego od mojej koleżanki, która widziała jak cierpię. Powiedział jej, że z jego strony nic nie ma, mimo, że spędziliśmy razem 2 noce. On mieszka 100 km ode mnie, jest Niemcem i jest po 4-letnim związku. Czuję się fatalnie, ponieważ to dobry facet, uwielbiam go jako przyjaciela, ale czuję do niego coś więcej. Czy powinnam to zrobić i w końcu zamknąć ten rozdział?

Niestety nie odpowiem Pani na pytanie czy wysłać list czy nie, bo konsekwencje tej decyzji będą dotyczyć Pani a nie mnie. Nie jest też dla mnie jasne, co chciałaby Pani osiągnąć wysyłając taki list. Może warto się przyjrzeć powodom dla których chce Pani to zrobić. Czy czuje się Pani nieswojo z tym, że koleżanka powiedziała o Pani uczuciach i chce Pani mieć możliwość wypowiedzenia się? Czy chce Pani napisać, żeby porozmawiać o tym jakie zasady powinny obowiązywać w Państwa dalszej relacji? Czy jednak liczy Pani na to, że uda się Pani zmienić uczucia drugiej strony? Jakiej reakcji Pani oczekuje? Co może się stać po wysłaniu takiego listu? W jaki sposób może zareagować druga strona: milczeniem, odrzuceniem, wycofaniem się w relacji, kontynuacją znajomości? Czy jest Pani gotowa na te reakcje? Czy lepiej zostawić sprawy tak jak są?
Mam nadzieję, że odpowiedzi na te pytania pomogą Pani uporządkować rozważania i podejmie Pani decyzję, która Pani zdaniem będzie najlepsza.

A czy wysłanie listu uspokoi Panią? i pozwoli uznać sprawę za zamkniętą, jeśli on np. po miesiącu nie odpisze on na list albo odpisze takimi samymi słowami, które już powiedziała do znajomej. Bardzo ważne jest, aby pozwoliła sobie Pani zamknąć tę sytuację i powiedzieć mu to co chce Pani mu powiedzieć. Równocześnie ważne jest, aby uznała Pani, ze nic więcej nie może Pani zrobić i być gotową na przyjęcie każdej odpowiedzi z jego strony. Powodznia