Czy zabawa 3-miesięcznego dziecka dobrze wpływa na emocje i rozwój mięśni?

Witam. Mam 3 miesięcznego synka który uwielbia wściekać sie pod karuzelka w łóżeczku. W tej zabawie jest tyle emocji. Macha nogami, rekami , krzyczy , piszczy, smieje, denerwuje aż w końcu zaczyna płakać ze zmęczenia i zasypia. Czy jest to dobra forma "treningu " dla małego ? Czy taka zabawa wspomaga rozwój mięśni ? Czy dobrze wpływa na emocje ?

Witam. Jeśli się wścieka, to być może chce złapać zabawkę, a że ona wisi nad nim, a ono jeszcze nie siada, to samodzielnie nie może tego zrobić. Trzeba mu ją po prostu przybliżyć. Jakby się Pani czuła w jego sytuacji? Nie czuła by się Pani wściekła, gdyby chciała Pani coś dotknąć, a to byłoby poza Pani możliwościami? Pozdrawiam