Czy zaburzenia schizotypowe są całkowicie uleczalne?

Witam czy zaburzenia schizitypowe są całkowicie uleczalne i czy takie objawy jak natrętne obsesje o treści agresywnej np. Idzie ktoś ulicą i pragnę by komus się coś stało,silne poczucie zemsty, poczucie że ludzie mnie wyśmiewają obgaduja.Odrealnienie Silna anhedonia wraz z apatią poczucie że palą mi się ręce , podejrzliwość , wierzenie w astrologie , przy dużej pracy nad sobą udalo mi się z tego wyjść ale niestety przy okresie dużego stresu związanego z pracą objawy znowu wróciły

Witam serdecznie,
Ma Pan doskonałą świadomośc swoich emocji,więc to połowa sukcesu.Resztę najlepiej powierzyć psychoterapeucie.Dzięki temu zogniskuje Pan swoje nierozładowane emocje i uniknie projektowania ich "na kogo podpadnie".Może być tak,że powód agresji z racji swego formalnego znaczenia w naszym życiu jest "oszczędzany",jak to ma miejsce w relacjach z pracodawcą,czy inną ważną postacią,ale właśnie wtedy trzeba pozwolić mu zaistnieć w sytuacji bezpiecznej/miejsce terapii/i uwolnić się od dżwigania tak trudnego ciężaru.
Za[praszam do OHIP w Warszawie,gdzie pracujemy także hipnozą.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, nie pisze pan czy poradził sobie z objawami w wyniku psychoterapii czy w inny sposób, jednak wydaje się że funkcjonowanie znacznie się poprawiło. Zachęcam do omówienia tego z psychologie - psychoterapeutą z którym pan pracuje / pracował. Tendencje do reagowania w określony sposób mogą powracać w niektórych sytuacjach - ważne jednak żeby wiedzieć co się z nami dzieje i nie reagować pod ich wpływem. Pozdrawiam.