Czy zaburzenia socjopatyczne należy leczyć?

Dzień dobry, w zasadzie piszę w kwestii prawnej. Sądzę, że mam silne tendencje socjopatyczne i, z czystej ciekawości, chciałabym to profesjonalnie zdiagnozować. Niemniej jednak, nie wiem, jak wyglądałyby potencjalne konsekwencje, ani gdzie mogłabym taką informację uzyskać. Czy jeśli zostanę zdiagnozowana, mam obowiązek podjęcia terapii? Jest to gdzieś odnotowane i widoczne dla sądów/ policji/ potencjalnego pracodawcy? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź. Życzę udanego dnia, Kat

Diagnoza jak i cały proces leczenia są objęte tajemnicą zawodową. Tajemnica ta może zostać uchylona w bardzo wyjątkowych okolicznościach.