Czym jest mowa powierzchniowa?

Czy powierzchowna mowa to to samo co alogia ?

Aleksander Ropielewski

Nie spotkałem się z określeniem mowy powierzchownej, ani nie mogę znaleźć takiego określenia w literaturze, dlatego nie potrafię odpowiedzieć na Pańskie pytanie.

Nie spotkałam się z terminem "mowa powierzchniowa", może ktoś kto go użył miał na myśli brak adekwatnych odpowiedzi na zadawane pytania, wielowątkowość??? Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Natomiast alogia, jest terminem używanym zwykle dla określenia mowy osób ze schizofrenią. Może warto zapytać, co osoba używająca określenia "mowa powierzchniowa" miała na myśli.