Czym są te ataki paniki i histerii?

Witam, Mam pewien problem. Przynajmniej tak mi się wydaje. Odkąd skończyłam szkołę 1,5 roku temu nie jestem sobą. Zawsze bałam się, że kiedy skończę szkołę średnią nie znajdę pracy, był to mój największy lęk. Kiedy skończyłam szkołę poszłam na 2-letnie studium. Miałam problem ze znalezieniem pracy. Zaczęłam bać się wszystkiego, bałam się rozmawiać z ludźmi, poznawać kogoś nowego, mimo, że zawsze byłam ekstrawertykiem i wszędzie było mnie pełno. Moja sytuacja zaczęła przygnębiać mnie coraz bardziej, w końcu poczułam, że do niczego się nie nadaję. Zaczęłam mieć problemy ze snem, potrafię nie spać całą noc. W przeciągu tygodnia spałam tylko 8 godzin łącznie przez wszystkie dni. Teraz znowu wszystko się odwróciło, potrafię spać 12-14 godzin. Kiedy już wstanę z łóżka, nic nie robię. Mój narzeczony twierdzi, że jestem leniwa. Kiedy wcale tak nie jest, wiem co mam zrobić, co trzeba, ale nie potrafię się za to zabrać, nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć. Odsunęłam się od wszystkich znajomych, nie chce kontaktu z innymi ludźmi. Kiedy cokolwiek mi nie wyjdzie, momentalnie wpadam w histerię. Ostatnio stłukłam szklankę, popłakałam się i powiedziałam sobie że za kare nie będę pić nic przez cały dzień. Jestem po prostu beznadziejna. Cały dzień siedzę w domu, nie potrafię zrobić kompletnie nic, ani ze sobą, ani z mieszkaniem. Kiedy wpadam w wyżej wspomnianą histerię, moje serce bije jakby za chwilę miało wyskoczyć. Cały czas boli mnie głowa, być może od płaczu, bo w ostatnim pół roku jest to mój element charakterystyczny. W ostatnim czasie czuje po prostu, że nie jestem potrzebna na tym świecie, nigdy nic nie osiągnę, nie dam sobie rady w społeczeństwie. Zaczęły nachodzić mnie już nawet myśli samobójcze. Nie wiem co się ze mną dzieje, mama mówi że mam nerwicę. Że muszę iść do lekarza, kiedy ja się boje. Co miałabym powiedzieć? Jestem przokna, że kiedy usiądę twarzą w twarz z lekarzem znów dostanę ataku paniki i histerii i zwyczajnie się popłacze. Moja siostra ma nerwicę, mama z kolei po rozstaniu z tatą 15 lat temu popadła w depresje którą już dawno zwalczyła. Co ze mną jest nie tak? Dlaczego wszystkiego się boje? Czym są te ataki panki i histerii? Nie wiem co mam już robić, boje się że zrobię sobie krzywdę

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u lekarza psychiatry, gdyż na podstawie krótkiego opisu nie mogę stawiać diagnozy i nie jestem wstanie również pomóc na tak złożony problem. Nie powinna Pani obawiać się wizyty u psychiatry, gdyż to lekarz będzie z Panią przeprowadzał wywiad i to on ma wiedzieć o co pytać i jak rozmawiać a Pani niekoniecznie. Jeśli chodzi o lęk przed płaczem podczas wizyty to mogę Panią zapewnić o tym, że w gabinecie psychiatry lub psychoterapeuty zdarza się to tak często, że specjalistów ani trochę to nie dziwi. Podejrzewam, że oprócz leków pomocna mogłaby się okazać psychoterapia u psychologa psychoterapeuty. Pani objawy mogą świadczyć najprawdopodobniej o nerwicy lękowej i/lub depresji. Jest Pani bardzo młodą osobą z podatnością genetyczną więc będąc w nowej i trudnej dla siebie sytuacji życiowej przechodzi Pani kryzys psychiczny. Mam nadzieję, że ma on przejściowy charakter i z pewnością z pomocą specjalisty zaadaptowałaby się Pani do nowych sytuacji i przezwyciężyła objawy.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/