Depresja, nerwica i lęki a związek z jakąś chorobą

Depresja, nerwica, lęki. Brany trzeci lek od psychiatry, brak widocznych efektów, również wizyty u psychologa, medytacje, praca własna nie przynoszą zmian. Aktualnie terapeuta też ma wątpliwości. Czy to może mieć związek z jakąś chorobą, pasożytami, boreliozą? Wykonane badania na tarczycę oraz badania podstawowe niczego nie wykazały. Co mam dalej zrobić?

Witam,

każdy stan ma swoją przyczynę. Powody mogą być, odrobinę upraszczając, natury fizjologicznej (gospodarka hormonalna, infekcja, uszkodzenia lub złe funkcjonowanie organów) lub psychologicznej (najczęściej są to powody zewnętrzne: stres, trauma, socjalizacja, przyzwyczajenia).
Chodząc do psychiatry i robiąc badania zajmuje się Pan powodami natury fizjologicznej. Nie napisał Pan, czy był u neurologa - zachęcam do badań neurologicznych jeśli ich jeszcze Pan nie wykonał. Regularnie przyjmując leki reguluje Pan gospodarkę neuroprzekaźnikową i zapewnia takie funkcjonowanie mózgu, które powinno niwelować efekty zaburzeń. Jeśli tak się nie dzieje, prawdopodobnie bardziej trzeba zająć się powodami natury psychologicznej. Warto udać się na konsultację do innego terapeuty (najlepiej pracującego w innym nurcie psychoterapeutycznym, skoro ten nie przynosi oczekiwanych rezultatów) i skonsultować problem.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

moze należy zmienić terapeute...lub inaczej pracować ze sobą....odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza